Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 04.08.2010 18:12:32 

Rado

Rmagazín
                                                                                          Rmagazín

Tomb Raider: Underworld

Už len necelý mesiac nás delí od vydania nového dielu legendárnej akčnej adventúry Tomb Raider: Underworld, čoho sú si vedomí aj autori zo štúdia Crystal Dynamics, pretože netrpezlivých hráčov pravidelné zásobujú novými materiálmi z hry. V novom in-game traileri sa pozrieme do Mexika, konkrétne na posvätné podzemné „miesto strachu“ Xibalbu, ktorú podľa legendy obývajú duchovia chorôb a smrti.

  

Tomb Raider: Underworld vychádza už 18. novembra v Amerike a 21. novembra v Európe vo verzií pre PC, PS3, X360 NDS a Wii.


-----------------------------------------------------

Red Alert 3 - Nové screenshoty!

Už sa blíži chvíľa, na ktorú čaká nejeden virtuálny stratég, nejeden fanúšik slávneho Red Alertu. A čím bližšie sme k vydaniu nového Red Alertu 3, tým väčším množstvom nových screenshotov nás autori zahŕňajú. Pár z nich spolu s trailerom z hry vám prinášame.

  

Command & Conquer: Rad Alert 3 je naplánovaný pre všetky obľúbené platformy a do predajní by mal doraziť už v októbri.

  
  

------------------------------------------------------

Far Cry 2 Story trailer

Far Cry 2 Story trailer

Pre Ubisoft dnes nastávajú dôležité chvíle, pretože práve 28. mája sa začína veľkolepá akcia s názvom UbiDays. A ako možno začať lepšie než novým trailerom na očakávanú FPS Far Cry 2. V najnovšom videu sa môžete dozvedieť niečo o hlavnom hrdinovi Rubbenovi a dôvode, prečo navštívil nebezpečnú Afriku.

  

----------------------------------------------------

Code of Honor 2: Conspiracy Island

Code of Honor je späť! Hlásajú zahraničné weby v úvode svojich článkov, keď oznamujú nové pokračovanie tejto známej akcie a my neostaneme bokom. CoH sa vracia na obrazovky vašich PC po roku v druhom pokračovaní s podtitulom Conspiracy Island. Opäť tak máte možnosť stať sa členom elitných francúzskych cudzineckých légií. Tento raz sa vydáte na Isle Royale vo francúzskej Guyane, na ktorom generál Mendoza a jeho žoldnieri obsadili tajné zariadenie na výskum atómov a dostali sa tak k nukleárnemu reaktoru, v ktorom je dosť sily na odpálenie polovice sveta.

  
  

---------------------------------------------------
   Odhalenie Spider-Man: Web of Shadows

Ako blesk z jasného neba dnes prišla správa od firmy Activision o vývoji novej hry založenej na svete komixového hrdinu Spidermana. Už na jeseň sa tak môžete tešiť na prepracovanú akciu odohrávajúcu sa podobne ako GTA v obrovskom živom meste - tentokrát ako z videa a prvého screenshotu vidno v značne zničenom New Yorku. V hre sa objavia všetci starý známy Marvelácky hrdinovia a nepriatelia a chýbať nebude ani úplne nový bojový systém, umožňujúci okrem pozemných bitiek aj nejaké tie vzdušné kreácie.

  

Spider-Man: Web of Shadows vychádza vo verzii pre PC, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, PSP, Nintendo DS a Wii.


--------------------------------------------------
                         Pariah
Minimálna konfigurácia :         
CPU 1400 MHz, 256 MB RAM, 32 MB VRAM
Odporúčaná konfigurácia :                      CPU 2600 Mhz, 512 MB RAM
Popis hry:

Pariah je first person akce od týmu Digital Extremes a společnosti HIP Interactive pro PC, Ps2 a Xbox, která je postavena na nejnovější verzi Unreal enginu. Hlavními hrdiny jsou doktor Jack Mason a Karina J. Jack Mason je doktor unavený životem, který nemá sílu dále snášet všechny těžkosti života a překážky v profesionální kariéře. Jeho přístup se však změní, když dojde k nehodě transportu, po níž skončí společně s nakaženou pacientkou uvězněn v nejhorším vězeňském sektoru na pustině zvaná Země. Oba dva mají pouze 16 hodin na záchranu. Po uplynutí této doby bude na zemi shozena atomová bomba s fatálním účinkem, aby vyhladila jakoukoli potenciální kontaminaci. Takovou libůstkou jsou zcela modifikovatelné zbraně, takže každý si je bude moci přizpůsobit svému stylu boje. Nechybí ani vozidla, vylepšená AI, která umožňuje nepříteli spolupracovat a další. Bez multiplayeru by to snad ani nešlo, takže ho najdeme i v této hře, spolu s editorem map.Je to skvelé vrele odporúčam.

Pariah Pariah Pariah Pariah 

Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah Pariah


Hodnotenie : ako akčná strielačka s dejom je super dávam 80%

-----------------------------------------------------------

Dawn of Fantasy

Spoločnosť Reverie World Studios momentálne usilovne pracuje na novej 3D online multiplayerovej realtime stratégii s RPG prvkami pod s názvom Dawn of Fantasy určenej pre platformy Xbox360 a PC. Dej hry sa sústreďuje do mimoriadne obľúbeného stredovekého prostredia, kde si každý hráč musí vybrať rasu, na ktorej stranu sa postaví (ľudia, elfovia, trpazlíci, orkovia, draci,...) a bude ju viesť buď po chodníčkoch dobra, či zla.

  


Dawn of Fantasy dá hráčovi možnosť písať nielen svoj príbeh, ale aj celého sveta. Preto je už len na ňom samotnom, či bude viesť veľké bitky, stavať obrovské metropole alebo sa zameria na napĺňanie svojej pokladnice a vybuduje dokonalý ekonomický systém.
Spolu s prvými informáciami o hre vám prinášame screenshoty a tiež trailer z hry.


  

-------------------------------------------------------------

Ubisoft pod parou

Steam naozaj ženie dopredu míľovými krokmi a v online distribúcii si vytvára ďalší naskok. Len nedávno sa na jeho zozname objavili tituly od Rockstar Games, Epic a Atari a dnes Valve podpísala zmluvu s Ubisoftom na viac ako 40 jeho hier, medzi ktorými nechýba séria Splinter Cell, Assassins Creed, Far Cry a ďalšie AAA tituly. Ponuka je zatiaľ dostupná len pre Ameriku, takže Európskym hráčom nezostava nič iné, než dúfať, že Valve na nich nezabudne. Ku všetkým titul je do 8. apríla zľava 10%.

  

-----------------------------------------------------------------

Gears of War konecne aj na PC! - A túto hry tu mate v sekcii hry na download

  Po úspechu titulu Gears of War na konzole Xbox360 (predaných až 3,5 milióna kusov) sa Epic Games rozhodlo vydať hru aj s nálepkou ,,Games for Windows'' čo značí, že Gears of War sa zanedlho objaví aj na PC. Hra so sebou prinesie nové mapy, módy, jednotky, Game Editor, 5 nových kampaní a podporu DirectX 10.

  

V skratke pripomenieme, že Gears of War hráčov zavedie do centra vojny o prežitie ľudstva, ktoré je pod sústavným náporom zlých Locust Horde. Tu sa k slovu dostane obľúbená časť hry, a to kooperatívny mód. Ako bonbónik, chystajú vývojári ešte pár bližšie nekonkretizovaných prekvapení. Odporúčam.


  

-------------------------------------------------------------

Crysis

Píše sa rok 2019. Zem zasiahol obrovský asteroid zahalený tajomstvom a vy ako jeden z členov jednotky Delta Force, máte za úlohu túto záhadu prešetriť. Keďže, ako neskôr zistíte, sa jedná o inváziu votrelcov, takže sa od vás bude očakávať, že túto hrozbu zažehnáte. Spoločníkmi na ceste vám budú upraviteľné zbrane a výstroj, vďaka ktorým sa vaše šance na výhru rapídne zvýšia. Nová FPS od nemeckého Cryteku Crysis dokonale preverí vaše taktické, strategické schopnosti a, samozrejme, strelecké schopnosti. Vydanie hry je naplánovaná na 1. štvrťrok 2007.

  
  
a číta sa crysis mäko (krysis)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Juiced 2

Čas od času príde určitý fenomén, ktorý sa na určitú dobu stane neodlúčiteľnou súčasťou našich životov, či už je to záľuba v kritike Uweho (NE)Bolla, zbieranie céčok alebo tuning áut s veľkou koncentráciou sporo odetých diev. Posledné menované sa dostalo do popredia hlavne v období filmov „Rýchlo a zbesilo“, čo prinieslo so sebou aj vedľajšie produkty v podobe dvojice undergroundových prírastkov do famílie NFS, resp. novinky Juiced. Tá nakoniec očakávania nesplnila podľa predstáv, druhý diel sa však predsa dostal do výroby a teraz je finálny produkt v obchodoch...

 

 

 

Multiplatformový Juiced 2 sa dostáva na naše monitory ako konverzia XBOX360 verzie, výhody a nevýhody tohto faktu rozoberiem neskôr. Pôvodnému Juiced bola vytýkaná prehnaná obtiažnosť, po niekoľkých hodinách relatívne bezproblémového hrania pokračovania môžem povedať, že autori sa poučili a frustrácia sa nekoná. Teda, nie že by bola dvojka nejaká ľahká alebo príliš zhovievavá k hráčovi, to nie, aj na diskusných fórach sa objavujú náreky hráčov, ktorí prišli o niekoľko áut v rade, v závodoch, kde jedinou stávkou je vlastná kára, ale celkové nároky na hráča sa približujú rozumnejším rovinám, hoci, stále je čo meniť (cheatujúca AI) a vďaka absencii nastavovania obtiažnosti, budú mať niektorí hráči stále problémy.

 

 

 

Samotná prezentácia závodov je pojatá celkom zaujímavo ako televízny prenos TV HIN, čo je aj podtitul samotnej hry – Hot Import Nights. Okrem „video prenosu“ je v ponuke televízie aj komentár, v našich zemepisných šírkach v českom jazyku (podobne ako celá hra), vďaka snahe distribútora CD Projekt. Program je relatívne pestrý a pokrýva prakticky všetky známe disciplíny (je to ten správny názov?) ako drift alebo klasický závod. Oproti NFS:U chýbajú šprinty na krátke trate, ponuka je vďaka rôznym verziám driftu/závodu dostačujúca. Drift je zastúpený solo, resp. vytrvalostným driftom, v ktorom je treba dosiahnuť určitý počet bodov, ďalej je tu vyhladzovací drift, v ktorom treba dôjsť do cieľa na prvom mieste, avšak v každom kole je nutné získať daný počet bodov a nakoniec „kráľ driftu“ sa venuje iba počtu bodov. Z hľadiska závodov sú to klasické viackolové preteky, vytrvalostná verzia je obohatená o väčší počet kôl a v „posledný zostáva“ znamená nabúranie do steny diskvalifikáciu. Nakoniec je tu ešte divácke vsádzanie, kde hráč nejazdí, len sleduje preteky a ovplyvňuje ich povzbudzovaním, resp. bučaním.

 

 

 

Napriek značkovému vozovému parku je samotné závodenie čisto arkádové, nie nepodobné iným hrám tohto štýlu, takže väčšina hráčov bude od prvému momentu ako doma. Kariéra, ktorá predstavuje hlavnú hernú náplň, je rozdelená do viacerých úrovní, pričom na postup do vyššej úrovne je potrebné splniť určitý počet úloh. Je pozitívne, že oproti klasickej schéme „vyhraj x závodov“, došlo k určitému spestreniu, hoci samotnú hrateľnosť to nejako zásadne neovplyvňuje – stále je to o závodení a doba nutná na postup je opäť závislá od šikovnosti hráča. Postup v kariére odomyká nové vozidlá a vylepšenia, priestor na tuning je veľký, hráči, ktorí sa radi špárajú vo vizuálnej a výkonnostnej stránke by mali byť spokojní, keďže, ako som už spomínal, hra má licenciu prakticky na všetko (autá, technické vylepšenia, tie je treba dosiahnuť splnením rôzne obtiažnej výzvy) a tuning poskytuje dostatok možností. Okrem spomínanej kariéry je k dispozícii Kariéra LIVE, čo je multiplayerová verzia (to LIVE značí, že hra využíva služby Games for Windows LIVE, asi jeden z dôsledkov portu z X360) a opäť obsahuje rovnakú štruktúru úloh a postupov ako jej single-playerová sestrička, s tým rozdielom, že je možné obchodovať s inými hráčmi, či už v prípade áut, alebo rôznych obrázkov na autá (tie sú mimochodom niekedy bugnuté a zobrazujú sa hráčom rozmazane). Taktiež je možné hrať jednotlivé závody s reálnymi hráčmi, bohužiaľ to je trošku komplikované, keďže pri vytvorení hry musí aj iný hráč byť v tom istom stupni a ísť na ten istý druh závodu na tej istej mape.

 

 

 

Lepšiu možnosť multiplayerového hrania ponúka vytvorenie vlastného závodu (klasický multiplayer), ktorá je však dostupná iba (platiacich) vlastníkov GOLD GfW LIVE konta, k čomu sa radšej vyjadrovať nebudem, len dodám, že hranie s náhodnými hráčmi je vďaka tomu pre neplatiacich uživateľov takmer nemožné. Tou lepšou stránkou (ako pre koho)  implementácie LIVE služby sú achievementy, featurka známa z XBOXu. Hra ich obsahuje 41, napr. 100% splnenie úloh v jednotlivých stupňoch Kariéry (aj LIVE), alebo výhra auta v závode atd.

 

Ako som už spomínal, PC verzia je portom verzie z XBOX360, čo so sebou prináša horšiu optimalizáciu a vyššie nároky, než aké by bolo možné očakávať podľa kvality grafiky. Z hľadiska výkonu sa sem tam objaví divný pokles FPS, reštart pomôže, ale inak hra behá v poriadku. Ďalšou nemilou správou je úplná ignorácia gamepadov, hra nepodporuje žiaden, s výnimkou ovládaču z XBOXu a predpokladám, že v prípade volantov to bude tak isto. V tomto smere jednoznačné odfláknutie konverzie, našťastie, keďže je juiced arkáda, sa dá dobre hrať aj na klávesnici. Soundtrack je na tom lepšie a počas závodov bude hrať prakticky len tanečná hudba.

 

 

Juiced 2 ma však ako celok príjemne prekvapil, ponúka príjemnú arkádovú hrateľnosť, ktorá  vďaka masívnej kariére vydrží dlho, za predpokladu, že sa skôr nedostaví stereotyp. Zaujímavo pôsobí aj prvok DNA, ktoré sa podľa štýlu jazdy vytvára pre každého jazdca a je možné ich aj vymieňať. Samotným autám a tuningu tiež niet čo vytknúť a tak jediným čiernym bodom ostávajú fakty, vyplývajúce z konverzie – nepodarený multiplayer (nutnosť platiť za GOLD účet, resp. nulové možnosti hľadania súpera v prípade neplatenej Kariéry LIVE), ignorácia gamepadov, vyššie nároky na hardware. Pre milovníkov tuningu a arkádových závodov ako takých, je však Juiced 2 titul hodný vyskúšania.   


D                                                                                 DAVAM MU:78% MOHLO BYT AJ LEPSIE
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LEGO Batman

Pôvodná stavebnica LEGO, ktorá nedávno oslávila svoje 50. narodeniny sa v súčasnosti zamerala na svet PC hier a ako vidno ani tu sa nestratí. LEGO proste znamená zábavu a tak tu máme po Star Wars a Indianovi Jonesovi aj obávaného „temného rytiera“ Batmana v hre LEGO Batman. Do mesta Gotham City, samozrejme postaveného z LEGA sa tak vydávame spolu s Batmanom a Robinom, aby sme porazili bláznivého Jokere, ktorý si tiež našiel spojenca v osobe doktorky Harley Quinn(ovej).

  
                                                                                                                                                            
     DAVAM MU :54% JE PODOBNE ADVENTURE               
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ninja Gaiden II- dva nové trailery a screenshoty

Ninja Gaiden 2 pripravuje svoj dlhoočakávaný príchod na Xbox 360 už čoskoro, zatiaľ si však povedzme, o čo v pokračovaní Ninja Gaiden pôjde. V prvom rade nás čaká množstvo vylepšení technického rázu - nový a zdokonalený engine, ktorý bol od základov kompletne prekopaný a veľa nových „feačúrok“, ktoré si však Microsoft, Team Ninja a hlavne Tomonobu Itagaki (tvorca Dead or Alive) nechali zatiaľ ukryté niekde na poličke.

 
Trailery Ninja Gaiden 2 - Courtyard a The Temple of Sacrifice

Meno nášho hlavného hrdinu je Ryu Hayabusa, ktorý si zaumienil pomstiť svoj klan a zabrániť tak vymiznutiu ľudskej rasy. Keďže Ryu je správny ninja-hrdina, budú vám na vašej ceste za dobrom pomáhať všetky tradičné vymoženosti ninjov, nový systém automatického dopĺňania zdravia, nové levely, dobrodružstvá a nepriatelia a to všetko zabalené v strhujúcom bojovom kabátiku Ninja Gaiden 2.

 
ESTE NIE JE V OBEHU PRETO TU NIE JE HODNOTENIE
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Viking: Battle For Asgard už čoskoro!

Z ďalekého severu, zo sveta, kde krv tečie prúdom a kde sila, vhodná stratégia a odvaha sú hlavnými požiadavkami na prežitie vojny nórskych bohov, prichádza náš nový hrdina Skarin. Už začiatkom roku 2008 predstaví Sega novú next-gen hack'n slash mlátičku od štúdia Creative Assembly, autorov série Medieval: Total War. Dych berúce obrovské bojové scény na 3 rozľahlých ostrovoch so stovkami nepriateľov, súboje s obrovskými príšerami, obchodovanie, mágia, plnenie questov - to všetko vyzerá naozaj sľubne, takže dúfajme, že autorom sa hra podarí z veľkej časti tak, ako ju prezentujú.

 
Viking: Battle For Asgard [PS3/X360] - Developer Diary #2
 

ČO VÁS ČAKÁ:

  • Príbeh vikingského hrdinu Skarina, ktorého bohovia obdarovali veľkou silou, takže dokáže skoliť niekoľko nepriateľov jedným úderom
  • Typická vikingská kultúra plná mytologických bohov a legendárnych bojovníkov
  • Obrovský otvorený svet, ktorý čaká na to, aby ste si prerazili cestu za novými úlohami cez hordy nepriateľských armád
  • Prepracovaný bojový engine, množstvo kombo-úderov, reálna fyzika dopadajúcich mŕtvych tiel
  • Pokiaľ sa vám nebude chcieť chodiť pešo, môžete si skrotiť draka a zoslať na nepriateľov ohnivý dážď
 
 

Viking: Battle For Asgard bude dokončený už v marci.

 
DAVAM MU :83% TROCHU SEKA AJ NA NAJLEPSOM A NAJNOVSOM PC GAMEPAGE
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Metal Gear Online

Metal Gear Solid oslavuje 20. narodeniny, a preto Kojima Productions oficiálne predstavuje Metal Gear Online, v ktorom sa objavia všetky známe postavy a presne tá istá schéma ovládania, ktorá perfektne zdobí MGS 4. V MGO sa objavia rôzne nové prostredia, nové herné módy a team-based multiplayer. 

 

 
 
 
 
 
DAVAM MU : 89% JE TO FAJN PRE TYCH CO MYLUJU HRY ONLINE A KONEC KONCOU JE TO HERNA KLASIKA METAL GEAR
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fable 2

Fable 2 bude skutočným pokračovaním celosvetovo úspešného RPG Fable, ktoré vyšlo pôvodne na Xbox a dočkalo sa takisto koverzie na PC. Toto akčné RPG vám dovolí žiť život, ktorý si sami vyberiete v nepredstaviteľne otvorenom svete. Dej sa odohráva 500 rokov po origináli a my sa ho dočkáme nie o 500 rokov, ale nakonci tohto roka.

  
  
DAVAM MU :60% MA CO VYLEPSOVAT
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SimCity Societies Destinations

Po vydaní pokračovania úspešnej série SimCity s názvom Societies, na seba jeho datadisk nenechal dlho čakať. SimCity Societies Destinations (ako už názov napovedá) so sebou prináša nové lokácie, o ktoré môžete svoje mesto obohatiť. Od nádherných národných parkov s kempingami, turistickými chodníčkami, cez exkluzívne zábavné parky, kolotoče, až po pláže, vodné športy.

 


Získate vyše stovku nových budov, ako napríklad päťhviezdičkové tropické hotely, či UFO náleziská. V uliciach sa objaví 35 nových skinov simákov s novým správaním (napr. manažéri, politici, náboženskí fanatici, turisti,...). Využite možnosť cestovného ruchu a vytiahnite z návštevníkov aj posledný cent (či simoleon?) nech je mestská kasa plná. Mesto sa vám rýchlo rozrastie, ale dokážete si povesť metropoly plnej šťastných ludí zachovať? To sa dozviete až po vydaní (a následom zakúpení) hry, ktoré je mimochodom stanovené na 23. mája tohto roku za cenu okolo 18 libier (asi 790 Sk).


 
DAVAM MU: 90% JE TO FAJN BUáDOVATELSKA STRATEGIA S RADU TYCON
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Too Human - trailer a screenshoty

 
 

Vkročte do sveta third-person akcie Too Human od renovovaného štúdia Silicon Knights. V roli kybernetického boha Baldura sa ocitnete uprostred vojny, ktorá môže znamenať koniec existencie ľudskej rasy. Vy ste samozrejme na tej dobrej strane, a preto budete bojovať po boku ľudí proti obludným bojovým strojom.

 

Too Human je predovšetkým o akcii; všemožné druhy zbraní v spolupráci s RPG prvkami vytvoria skutočne silný, adrenalínový zážitok a to len na konzole Xbox 360. Chýbať nebude dokonca ani kooperatívny multiplayer prostredníctvom Xbox Live. Pre utvorenie lepšieho obrazu o titule Too Human si pozrite najnovší trailer.

 
Trailer Too Human XBOX 360
 
DAVAM MU: ESTE NEVISLO
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok