Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 04.08.2010 18:12:32 

Rado

Značky motocyklov a jejich história
Značky motocyklov a jejich história

Access Motors

Spoločnosť Access Motor Co., Ltd. bola založena v roce 2003 a od tohoto roku sa zaoberá návrhmi, konštrukciou a výrobou terénnych vozidiel ATV (All Terrain Vehicle).

Adams

Motocykle tejto značky pochádzajú z Číny. Ide prevažne o skútre a motocykle malých obsahov v prevedení cestovných strojov a chopperov.V ponuke tohoto výrobcu ale nájdeme i stroje s obsahem motora 300 ccm.

Adly

ADLY, celým menom Her Chee Industrial CO.,LTD., sídliaci na Tchajwane (Čínska republika), bola založená v roku 1978. Zaoberá sa výrobou a predajom skútrov, motocyklov, ATV a bugín.

Aeon

Značka Aeon sa v motocyklovom priemysle objavila v roku 1998 s produkciou maloobjemových štvorkoliek (50 a 100 ccm), ďalej potom prišli na rad objemy 150 a 180 ccm. Aeon však nie je známy len kvôli štvorkolkám, ale aj vďaka svojim skútrom a minibikom.

Aprilia

Talianská značka, ktorá pri svojich začiatkoch krátko po druhej svetovej vojne začala najprv vyrábať skútre. Aprilia je ale omnoho viac známa svojimi športovnými strojmi. Aj keď je Aprilia malá značka, v mezinárodnom rebríčku motocyklových výrobcov, má pomerne veľké úspechy v diaľničných závodoch motocyklov vo všetkých troch klasických objemových kategoriách.

Arctic Cat

Rakúska firma Arctic Cat je jednou z najväčších značiek produkujúcich robustné štvorkolky. Skoro desiatka výrobkov v objemovej kategórii od 250 do 700 ccm je ponúkaná v 30 krajinách sveta u viac než 1500 dealerov.

Benelli

Bratia Benellioví zostrojili svoj prvý motocykel v roku 1921. Od maloobsahových dvojdobých strojov prešla firma k štvordobému jednovalcu o obsahu 175 ccm. Tak vznikla základňa pre sériu úspešných závodných strojov, ktoré súťažili ešte v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Finančné problémy donútily rodinu Benelliových predať firmu v roku 1971. Nový majiteľ, aj keď do firmy vložil značné investície, už nedosiahol takú slávu, akú značka Benelli mala predtým..

Beta

Taliansky motocyklový výrobca špecializujúci sa na off-roadové stroje. Najznámejšie sú ich trialové motocykle. V roku 2005 odštartoval výrobu endur, do ktorých montuje motory KTM.

Bimota

Firma Bimota je špecializovaná na výrobu motocyklov, ktorých vyrába väčšinou s ručným dokončovaním asi 300 kusov ročne. Do niektorých motocyklov tejto značky sa montujú motory od iných výrobcov. Exkluzívne konštrukcie a výrobná technológia náročná na ručnú prácu sa výrazne podieľa na vyššej cene týchto strojov.

Blata

Blata je talianská firma, ktorá vyrába veľmi výkonné mini motobiky. Tieto stroje sú navrhnuté a vyrábené pre použitie na uzavrených okruhoch. Blata vyrába tiež motorové kolobežky.

BMW

Cestné BMW boli vždy drahé, dobre konštruované stroje. Koncem 60. lrokov se však firma pustila do súperenia s talianskymi, japonskými a britskými výrobcami v ponuke modernejších strojov. Znížili sa výrobné náklady i cena strojov. Sportovo-cestovné motorky od BMW vás ako sa má naladia na cestovánie. Nejde o dravé superšporty, ale o motocykle s osobytným designem, výkonnými motormi a komfortným pocitem z jazdy. Pritom se môžete celkom spoľahnúť na perfekcionismus, ktorý je pre motocykle tejto značky typický.

Buell

Túto americkú firmu založil bývalý inžinier z Harley-Davidsonu. V roku 1998 sa potom stala dcérskou spoločnosťou práve Harley-Davidson. Buell je jediným významným výrobcom športových motocyklov v Spojených Štátech Amerických. Väčšina strojov od tejto firmy používa štvortaktový vzduchom chladený V-motor.

Cagiva

Talianská firma bola založená už v roku 1950, avšak ako výrobca drobných kovových komponentov. S výrobou motocyklov začala spoločnosť roku 1978. V priebehu rokov se pod krídla tejto firmy dostaly značky ako Husqvarna a Ducati – z dielní tohoto výrobca tiež pochádzejú motory, ktoré Cagiva do svojích motocyklov montuje. Cagiva vyrába najmä endura a motokrosové špeciály.

Can-Am

Značka Can-Am patrí do koncernu BRP, ktorého história siaha až do roku 1942. Okrem klasických štvorkoliek, ktoré sú zamerané hlavne na športové vyžitie je v produkcii zahrnutá aj jedna štvorkolka s futuristickým designom.

CPI

CPI je výrobca motocyklov s malými obsahmi motorov. Vyrába ako skútre, endura, tak tiež štvorkolkyy, ktoré sú v poslednej dobe stále viac populárne.

Daelim

Juhokorejská značka špecializujíca sa na motocykle do 250 ccm, skútre a štvorkolky. Bola založená 1962 a ročne vyprodukuje cez 300 tisíc strojov.

Derbi

Jeden z dvoch španielských výrobcov motocyklov, ktorí přežili priemyslovú neistotu v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Predtým sa sústredila na výrobu mopedov, s ktorými dosiahla mimoriadnych úspechov i v závodoch. Dnes je Derbi značka motocyklov, skútrov a rekreačných štvorkoliek firmy Nacional Motor S.A.U, španielskej pobočky Piaggio.

Dinli

Dinli vstúpila na trh v roku 1980 s výrobou motocyklových dielov a až neskôr prišli na rad štvorkolky, s ktorými sa Dinli dnes radí medzi najväčších svetových výrobcov. V ponuke figurujú ako maloobjemové štvorkolky pre najmelších, tak aj športové stroje pre tých najväčších.

Ducati

Motocykle tejto značky sú známe pre svoj excelentný design a prevedenie. Charakteristické pre ne sú silné štvortaktné motory, väčšinou dvojvalce do L. Kvôli finančnej kríze firmu prevzala načas Cagiva a potom dokonce americká investičá skupina Texas Pacific Group, ktorá spoločnosť Ducati ovládá dodnes. Súčasne sa Ducati vrátila i do segmentu cestovne-športovných motocyklov. Zaujímavosťou je tiež model Desmosedici, ktorý je sériovo vyrábanou verziou závodného špeciálu. Tomu ale odpovedá i cena 45 000 Euro.

Gas Gas

GasGas je španielský výrobca motocyklov špecializujúci sa na off-roadové motocykly. GasGas je najviac známy vďaka extrémne populárnym trialovým strojom, aj keď vyrábajú tiež endura a štvorkolky.

GG

Agresívne svetlomety ako oči mačkovitej šelmy pripravenej na skok, doplnené štyrmi kolesami, so štíhlou, vzrušujúcou strednou časťou a veľmi špecifickou zadnou časťou, tak to je výstižný popis štvorkoliek od GG-Technik. Aj napriek nesmiernej elegancii a exkluzivite sa stroje vôbec neodchylujú od precízne a dôkladne vyrobených technických prvkov.

Gilera

Ďalším z rady talianskych firem. Gilera bola založená už v roku 1909. V predvojnovej ére zaznamenala radu úspechov vo všetkých typoch ďialničných pretekov. V 70.rokoch je firma predaná koncernu Piaggio (výrobca maloobjemových dvojtaktových skútrov). Piaggio tak preberá práva na meno Gilera Proto je dnes vidieť meno Gilera na skútroch od Piaggia so športovnými ambíciami, najviac sa v nedávnych rokoch Gilera s veľkým úspechem vrátila do Grand Prix.

Harley Davidson

Legendárna značka hovoriaca za všetko. Harley-Davidson je jedna z dvoch pretrvávajúcich amerických výrobcov motocyklov. Firma se špecializuje na ťažké motocykle navrhnuté pre dlhé a pomalé jazdy. Vyrába stroje s dvojvalcovým vidlicovým motorom, o rovnakom 45° uhle valcov, až dodnes a tento motor je preto považovaný za klasický americký motocyklový motor. Známy je najmä ich špecifický výfukový zvuk. Harley je srdcovou záležitosťou a životným štýlom. Na celom svete má milióny priaznivcov.
 

Hartford

Značka Hartford vyrába motocykle s obsahom motora 125 ccm, sú to prevážne cestovné endura.
 

Honda

V roku 1948, ako inák než v Japonsku bola založená firma Honda Motor. Okolo roku 1961 bola Honda už najväčším výrobcom motocyklov na svete. Teraz Honda vyrába motocykle na 28 miestach v 21 krajinách sveta. So 4 hlavnými divíziami – Japonskom, Amerikou, Asiou a Európou ich motocyklová produkcia nedávno prekročila neuveriteľných 150 miliónov kusov. Za rok potom Honda vyrobí oklo osem miliónov motocyklov a skútrov.
 

Husaberg

Švédsky výrobca motocyklov typu off-road a supermoto. Spoločnosť bola založená po odkúpení Husqvarny talianskou Cagivou. Teraz sa už samozrejme vyrábajú v Rakúsku pod hlavičkou KTM. Husaberg vyrába iba motocykle so 4- dobými motory.Sú známe zvláště vďaka svojim podvozkom, silným motorom a závodne orientovanej filozofii..

Husqvarna

Historia značky pôvodem zo Švédska spadá už na počiatek minulého storočia Ich stroje se stali mnohnásobnými svetovými vítazmi motokrosových a endurových závodov. V roku 1987 bola Husqvarna predaná talianskému výrobcovi Cagiva. Husqvarna teraz pod hlavičkou MV Agusty vyrába motokrosové, supermoto a endurové stroje s vlastnými dvou- alebo čštvordobými motormi o obsahu od 125ccm do 600ccm.
 

Hyosung

Hyosung je korejský výrobca motocyklov a tiež súčiastok a komponentov automobilov. Roku 1978 začal Hyousung produkovať motocykle značky Suzuki, vďaka licencii pre korejský trh. Za ďalších 8 lrokov, roku 1986 založili ich vlastné vývojové centrum v Japonsku. Hyosung bol tiež dodávateľom motocyklov pre olympiádu v Soulu. Postupom času sa začali zameriavať na motocykle s motormi o väčšom obsahu( 650 ccm a v plánu sú i 1000 ccm).

Jawa

Najznámejšia česká motocyklová značka založená roku 1929. Jawa za svoju existenciu uviedla na trh desiatky modelov najrôznejších motocyklov. Medzi najznámejšie patrí Jawa 50 Pionier, Jawa 250 a novšia séria motocyklov Jawa 350. V posledných rokoch se Jawa zamerala na motocykle o objeme 650 ccm so štvortaktnými motormi, aby aspoň na českom trhu mohla trochu konkurovat svetovým výrobcom motocyklom. Ďalej je k dispozíci široká škála strojov s objemom 125 ccm.

Jincheng

Čínsky výrobca motocyklov s viac ako päťdesiatročnou históriou. Pôvodne se firma špecializovala na výrobu a opravu leteckých motorov. Jincheng bol tiež prvý čínsky exportér motocyklov. Zaujímavosťou je, že to bolo do Pakistanu. Firma najviac vyrába motocykle s obsahem do 125 ccm. Na našom trhu pomerne neznámy výrobca vyváža svoje produkty do viac ako 50 zemí sveta.

Journeyman

JourneyMan je česká firma s tradíciou a svoju obchodnú politiku stavia na serióznosti, slušnosti a mimoriadnych skúsenostiach v obore. Vďaka nim môže ponúknuť ucelený sortiment veľmi kvalitných a spoľahlivých strojov vo veľmi priaznivých cenových reláciách. Od superšportových modelov, až po plne profesionálne stroje. Samozrejmosťou je trojročná záruka na väčšinu modelov, najširšia a veľmi dobrá predajná a servisná sieť v ČR i SR. Stroje týmu JourneyMan Racing sú úspešné a vo svetových Rallye i na českých Offroadmaratónoch. Štvorkolka Gladiator RX530/510 je najpredávanejšou úžitkovou štvorkolkou roku 2007. Gladiator RX510 je naviac osemnásobným víťazom najextrémnejších závodov seriálu Offroadmaratónov.

Kawasaki

Kawasaki je priemyselný obor. Vyrába lietadlá, roboty, mosty a lode. Motocykle predstavujú len veľmi malú, ale zato veľmi významnú část celkovej výroby koncernu. Ich výroba bola zahájená koncom štyridsiatich rokov dvaciateho storočia, avšak svojim objemom sa nikdy nevyrovnala množstvu dosahovanému hlavnými japonskými konkurentami. Oproti väčšine japonských spoločností Kawasaki nikdy nešlo o ovládnutie trhu maloobjemových strojov. Namiesto toho si udržuje reputáciu ako výrobca výkonných strojov pre motocyklových nadšencov. Možno i preto je stále najmenším zo štyroch veľkých japonských výrobcov.

Keeway

Modely značky Keeway se vyznačují cenovou dostupností, atraktivním a dynamickým designem orientovaným na současné požadavky uživatelů. V nabídce jsou zahrnuty motocykly a skútry různých modelových provedení s obsahy motorů od 45 ccm do 250 ccm. Modelová řada zahrnuje vozidla od motorových koloběžek přes skútry různých kategorií, motocykly pro rekreační jízdu v terénu i ve městě, až po kategorii chopperů a cruiserů.

Kentoya

Firma špecializujúca se na motorky s menším obsahom, najmä na skútre. Na trh vstúpila v roku 2002. Behom veľmi krátkej doby se u nás Kentoya dostala na popredné priečky medzi predajcami motocyklov a to vďaka cene, ktorá se v porovnaním s konkurenciou pohybuje približne v polovici. Druhým nemenej dôležitým dôvodom sú ponúkané modely s moderným a atraktívnym vzhľadom.

KTM

Rakúska spoločnosť začala s výrobou motocyklov v roku 1953. Aj cez relatívne krátku históriu bola KTM prvá, kdo uviedol na trh kvapalinou chladený štvortaktný motor pre off-roadové motocykle. A tiež ako prvý začali na svojich strojoch používať súčastne predné a zadné kotúčové brzdy. Ročne sa vyrobí cez 80000 kusov motocyklov. Stroje KTM sú veľmi úspešné v motokrosových závodoch i v rallye Paríž – Dakar.(KTM-Kokot Tlací Motorku)

Kymco

Kymco je obchodné meno značky Kwang Yang Motor. Spoločnosť vyrába skútre, motocykle a štvorkolky. Je to najväčší výrobca skútrov na Tchajwane. Založená bola roku 1963 a ročne vyprodukuje cez 480000 motocyklov.

Lifan

Lifan celým názvem Lifan group, je v Číně velmi významná značka (navíc držená v soukromých rukou), zabývající se výrobou motocyklů a automobilů, která se poslední dobou dostala do podvědomí nejen díky plagiátorství vozů evropských výrobců, ale také oznámením jejího vedení, že hodlá ve Velké Británii vybudovat své vývojové centrum a zahájit tak expanzi na Evropský trh. Společnost byla založena v roce 1992 v provincii Chongqing, místním opravářem motorek jménem Yin Mingsha, který v té době zaměstnával 9 zaměstnanců a postupem doby jejich počet vzrostl na nynějších 9000 a vybudoval si velmi silnou pozici mezi špičkou svého oboru v Číně.

Linhai

LINHAI je svetový výrobca kvalitných štvorkoliek ATV, benzínových skútrov, generátorov, stabilných motorov a celého radu iných strojárenských výrobkov. Zameral sa na jedinečnú kombináciu vysokej kvality a priaznivej ceny. Vďaka úzkej spolupráci s japonskou firmou Yamaha a možnosti využívať jej technológie, sa štvorkolky, ale aj ostatné produkty LINHAI radia na špičku svetovej produkcie.

Malaguti

To čo znamená pojem Lamborghini či Ferrari v automobilovom priemysle, to isté znamená vo výrobe skutrov firma Malaguti. Ročne táto talianska firma vyprodukuje cez 250000 motocyklov tejto značky. Skútre od Malaguti sú majstrovskými dielami, avšak tento výrobca sa presadil aj v závodoch GP so športovými motocyklami.

Masai

Masai je jedným z najväčších výrobcov štvorkoliek v Evrópe. Okrem už spomenutých štvorkoliek táto belgická firma začína vyrábať i motocykle. Zatiaľ ide o motocykle kategórie do 50ccm a 125ccm.

Montesa

Montesa je španielskou pobočkou Hondy, ktorá komponuje motocykle, kolesá a ďalšie súčasti v Barcelone. Firma exportuje 75% svojej produkcie do celej Európy. Špecializácia smeruje do segmentu trialových motocyklov.

Moto Guzzi

Základ společnosti Moto Guzzi byl položený už pred prvou svetovou vojnou. Výborná a kvalitná konštrukcia i vysoké výkony strojov urobili z firmy Moto Guzzi jedného z najväčších talianskych výrobcov. Firma do svojich strojov montuje motory s postavením válcov do 90o uhlu. Stroje tejto značky používa polícia v Taliansku a USA. Moto Guzzi je vo vlastníctve Aprílie, čo sa veľmi pozitívne prejavuje v technickom posune.

Moto Morini

Moto Morini je talianský výrobca motocyklov. Založená Alfonsom Morinim roku 1937 v Boloni. Najskôr bol Morini výrobcom motocyklov spoločne s Mariom Mazzettim. Vyrábali spoločne pod názvom MM. Roku 1987 prešiel Morini pod Cagivu, potom roku 1996 pod skupinu Texas Pacific spoločne s Ducati a Apriliou.

Motoscoot

Česká firma zaoberajúca sa ako dovozom a prestavbou zahraničných strojov tak i výrobou vlastných. Firma bola založená roku 1992, práve pre komisný predaj motocyklov v ČR. Od roku 2006 začala úzko spolupracovať s Jawou v oblasti spoločného vývoja, designu, dealerskej siete (predajcov) a technického zabezpečenia.

MP Korado

MP Korado je slovenským výrobcom skútrov. V roku 1998 sa stal stroj tejto značky, moped MANET KORADO, najpredávanejším mopedom v Slovenskej republike. V roku 2006 bola výroba toho už legendárneho stroja ukončená. Dnes sú v ponuke malé motocykle, ktoré použijete v mestskej premávke, na chate alebo nákupe.

MV Agusta

Hlavnou náplňou činnosti spoločnosti MV Agusta group bola pôvodne výroba lietadiel. Výroba motocyklov začala až po druhej svetovej vojne, trvala však tridsať rokov. Vyrábala stroje od skútrov až po supermotocykle vrátene slávnych závodných strojov. Roku 1997 kúpila MV Agustu iná talianská firma Cagiva. MV Agusty sú motocyklovým šperkom, ktorého cena začína okolo pol milióna korún.

MZ

MZ- Motorradwerke Zschopau-začala vyrábať motocykle v Nemecku po druhej svetovej vojne. Sériové stroje MZ boli väčšinou robustné, vyslovene úžitkové motocykle. Zato závodné stroje zaujali v 60. rokoch špičkové postavenie v dvojtaktnej technológii.

New Force

Spoločnosť New Force Motor Co., Ltd. bola založená v roku 2001 a špecializuje sa na výrobu terénnych vozidiel (ATV), najmä štvorkoliek.

Peugeot

Druhý najväčší výrobca automobilov začal s výrobou motocyklov už roku 1903. Po prvej svetovej vojne sa od samostatnej divízie Cycles Peugeot oddelila stabilne zisková výroba cestných kolies a motocyklov, aby sa tak oslobodila od automobilovej divízie, ktorá ďaleko viac podliehala striedajúcim sa konjunktúram a krízam. V 80. rokoch minulého storočia získala Honda podiel tejto francúzskej značky. V súčastnej dobe je však výroba motocyklov v rukách PSA Peugeot-Citroen a špecializuje se na výrobu skútrov s rozmanitými obsahmi motorov.

Piaggio

Koncern Piaggio bol založený už roku 1884.Pod jeho krídla spadajú značky ako Aprilia, Derbi, Gilera, Moto Guzzi a tiež napríklad Vespa. Skútre Piaggio predstavujú pohodlný dopravný prostriedok. Piaggio je navrhnutý nielen do mesta. Skútre tejto značky sú kvalitné, výkonné a hlavne elegantné. Piaggio je medzi skútrammi jednotka. Asi najznámejší typ bol Vespa, vyrábaný od roku 1946 a počas ďalších 10tich rokov sa ho po svete predalo cez milión kusov.
Rieju, španielský výrobca maloobjemových motocyklov do 125 ccm. Kvalitné maloobjemové motocykle, splňujúce náročné požiadavky, poskytujú slušný výkon a dobré jazdné vlastnosti. Motocykle sú vyrábané pomocou moderných výrobných technológií s využitím viac než 40 ročných skúseností v oblasti vývoja a výroby motocyklov.
ROXON je taliansky výrobca detských motocyklov a štvorkoliek, ktorý vstúpil na český a slovenský trh roku 2004. Všetky modely sú vybavené motorom Franco Moto Morini, ktorý dodáva motory napríklad aj pre značku MV Agusta. V ponuke nájdete tiež zaujímavý produkt, detskú bugy. V záplave ázijských strojov to má však ťažké presadiť sa. Na rozdiel od nich ponúka kvalitnejšie podvozky a výkonné pohonné jednotky. Táto kvalita je však vyvážená vyššou cenou.
Sachs Motorcycles bol nemecký výrobca motocyklov, založený v roku 1886. Bol to najstarší fungujúcí výrobca motocyklov do roku 2006, kedy zanikol. Sachs bol domovom legendárneho mena ako Herkules a DWL.
Sherco je francúzska motocyklová firma, špecializujúca sa na off-roady. Sherco je dobre známa vďaka výrobe veľmi populárnych triálov, aj keď si od tejto značky môžete kúpiť enduro a supermoto.

SMC

Thaiwanská Standart Motor Corporation, alebo SMC,je firma patriaca k najstarším a najskúsenejším výrobcom prémiových štvorkoliek. V ČR a SR ponúka ucelenú produktovú radu mimoriadne kvalitných, ale cenovo dostupných štvorkoliek. Okrem absolútnej vyváženosti a zrelosti konštrukcie majú tieto stroje jednu obrovskú výhodu oproti ostatným konkurenčným štvorkolkám. Tou výhodou sú neuveriteľne výkonné motory, ktoré vo svojej kategórii len ťažko nájdu súpera. Vďaka vysokej spoľahlivosti štvorkoliek SMC, je poskytovaná trojročná záruka na celý stroj a doživotná na rám. V Nemecku je SMC v predaji dvojkou na trhu.
Solaris je čínský výrobca štvorkoliek, určených najmä do terénu. Vyrába stroje s objemom od 70ccm – určené najmä pre detských jazdcov, až po slušnú 250ccm, s ktorou si vystačia aj dospleí.
Motocykle tejto značky sa začali vyrábať v roku 1952. Firma pôvodne vyrábala iba motocykle s dvojtaktnými motormi (napríklad vodou chladený trojvalec GT750). Samozrejme postupom času sa zamerala i na štvortaktné motory (napr. GS400,GS750). Suzuki je jedným zo štyroch najznámejších výrobcov športových motocyklov (GSX-R600)na celom svete.

Sym

Spoločnosť SYM MOTO je súčasťou koncernu Chinfon Group založeného už v roku 1954. Korene spoločnosti siahajú teda veľmi ďaleko a SYM si teda môže dovoliť pri navrhovaní svojich skútrov a motocyklov využiť dlhoročné, najlepšie skúsenosti a zázemie celého koncernu.

TM

Taliansky výrobca motocyklov, ktorý se špecializuje najmä na endurá, supermotá a motocrossové stroje.
Slovinský výrobca menších motocyklov, najmä mopedov. Ročne vyprodukuje 29000 motocyklov. Tomos má továrne na svoje stroje v Slovinsku, Nizozemsku a v USA.
Firmu Triumph, jednu z najslávnejších spoločností zaoberajúcich sa výrobou motocyklov, založili v Británii dvaja Nemci roku 1897. Pôvodne ako továreň na kolesá. Prvé motocykle vyrobili v roku 1902. Táto britská firma už za prvej svetovej vojny dodala 30.000 motocyklov spojencom. Za druhej svetovej vojny to bolo dokonca už 50.000 kusov. Po problémoch v 80. rokoch minulého storočia sa Triumph zameral na celokapotové špeciály s vysokými obsahmi motora. S touto stratégiou prišel i do nového tisícročia a uspel. Známy je napríklad motor s objemom 2,3 l.
Ruská firma IMZ-Ural je jedným z mála výrobcov sajdkárových motocyklov na svete. Továreň na ich výrobu bola postavená v roku 1941. Motocykle tejto značky boly veľmi využívané sovietskou armádou v druhej svetovej vojne. Ural je spoločnosť vyrábajúca súbežne ako klasické motocykle s veľkými obsahmi tak aj ich sajdkárové kombinácie.
Taliansky výrobca skútrov. Vespa je značka motocyklov, ktorá bola veľmi rozšírená v 50. a 60. rokoch minulého storočia. V tej dobe se stala obľúbeným vozidlom mládeže vo Veľkej Británii. Vespa patrí do koncernu Piaggio a v súčasnej dobe stále vyrába svoje skútre, aj keď už nedosahuje takých úspechov ako kedysi.
V roku 1995 bol založený tento francúzsky podnik na výrobu motocyklov. Zaujímavosťou je, že všetky motocykle tejto značky používajú rovnaký typ motora. Voxan se zamerava na motocykle s motormi o veľkých objemoch.
Svoju výrobu veľmi výkonných dvojtaktných strojov, ktoré mali vysokú úroveň a spoľahlivosť, nasledovala firma Yamaha Hondu na svetovom trhu a mezinárodné preteky. Vývoj štvortaktného motoru vyústil u Yamahy vo významný technický pokrok. Príkladom boli prvé päťventilové hlavy valcov a variabilné riadenie otvárania výfukového ventilu. Motocykle Yamaha sa tešia svetovém obľúbenosti a sláve. V Slovenskej republike patria na úplnú špičku v rebríčku, čo sa týka predaja. Má veľmi široký sortiment strojov. Od skútrov cez off-roady a streety až k supersportom, sportroadsterom i cruiserom.
Výrobca Yuki má za sebou 50 rokov úspešnej histórie a milióny vyrobených motocyklov. Najznámejšia čínska značka úzsko spolupracuje s popredným japonským výrobcom, od ktorého prevzala plnú technológiu a rad súčiastok pre svoje modely. Na českom trhu patria k nejpredávanejším a pro sezónu 2007 predstavila širokú škálu motocyklov. V ponuke nájdeme tiež výkonné štvorkolky.
TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok